Rehabilitacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Spoczywający tryb życia, za mała ilość aktywności fizycznej oraz niedobra sylwetka ciała doprowadza do kilkunastu dylematów kręgosłupa. Pośród kuracjuszy zgłaszających się do gabinetu medycznego rehabilitantów, często mawia się o potężnym, odrętwiającym bólu krzyża we fragmencie lędźwiowym. Nowoczesna rehabilitacja wybywa temu dylematowi na wprost oraz podpowiada paręnaście różnorakich metodyk, dzięki jakim, prawdopodobnie możemy pozbyć się powszechnego kłucia krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, tytułowana TENS. Nadmieniona metoda rehabilitacyjna polega na przywieraniu do ciała specjalnych elektrod w sektorze boleści, ale jak również w zależności od pojedynczych przypadków. Nadto, przez wszystkie elektrony przechodzi energia o wypośrodkowanym, lub niezwykle wysokim napięciu. Co osiągamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Mianowicie, prąd aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, dynamizuje ukrwienie, wobec tego modernizuje mięśnie i nerwy, a tym samym je wycisza.

Oprócz tego manewr rehabilitacyjny ma jeszcze jedną wartość, a więc ożywia układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a łatwiej mówiąc po prostu nastawia nas w bardzo wspaniały klimat. Tak jak nazwano wcześniej ten rodzaj rehabilitacji użytkowany jest w przewlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich ubocznych.

Zapowiada się też, iż tej metody rehabilitacyjnej nie można zrodzić u jednostek z niedomaganiami pracy serca jak również u osób z zaszczepionymi rozrusznikami serca. W sprawie ludzi powyższych można użyć odmienne metody rehabilitacyjne, na dowód tego treningi ogólnousprawniające urzeczywistniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.