Nauczanie informatyczne

Zdawać by się mogło, że informatyka to stosunkowo niedawno włączony wątek w szkole, ale nic bardziej błędnego, gdyż początkowe ćwiczenia odbywały się rytmicznie w dwóch ogólniakach we Wrocławiu już w latach 60 XX wieku, wtenczas lekcje toczyły się na Uniwersytecie Wrocławskim. Z kolei w szerszy obręb rąk kompy rozpoczęły docierać w latach 80 XX wieku, wtenczas pecety nadarzyły się generalne jak również ogólnodostępne, nazywano je wtenczas jednostkowymi kompami (PC). W roku 1985 okazał się naczelny powszechny harmonogram nauczania informatyki w technikach, sporządzony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne a także uprawomocniony przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania.

Prymarne zajęcia w szkole były przeznaczone zwłaszcza projektowaniu pecetów, na powód, że nie było oprogramowania użytkowego i kształcącego jak również nie bywała jeszcze wówczas sieć komputerowa.

Gdy z czasem ukazało się już oprogramowanie bardziej praktyczne, wówczas rozrastało się zaciekawienie programami. Z kolei w podstawówce kładziono już rozszerzony nacisk na zdolności poszukiwania i spożytkowania notatek i tak też się dzieje po teraz.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.