Wymiana opon na sezon zimowy

Wymiana opon nie bywa trudną czynnością, ale tylko wtedy gdy posiadamy odpowiedni osprzęt. W przypadku kiedy nie mamy odpowiedniego ekwipunku bądź należytych umiejętności, lepiej sobie odłożyć ich inwersję oraz skomunikować się z najbliższym zakładem. Gdy jednakowoż posiadamy już wymienione opony jak również zostało już jedynie nam zamocować koła, wówczas powinniśmy zebrać informacje w warsztacie jakiej adekwatnej siły naprężenia powinniśmy zaaplikować aby kółka były względnie zakręcone. Albowiem pojedynczych z fabrykantów aut podaje odmianą. Po inwersji opony stale trzeba pamiętać o należytym dociążeniu kół.

Przy okoliczności dociążania kół, dowiemy się czy przy inwersji ogumienia nie zostały popsute felgi. Fabrykanci opon i kół dodatkowo podpowiadają co parę lat wymianę wentylów. Zamienione ogumienie przykładowo na letnie ażeby mogły zostać spożytkowane w następnym roku, trzeba adekwatnie je składować.

W odmiennym okoliczności nie będziemy mogli ich w następnym sezonie użyć po ponownej zamianie ogumienia. W czasie zamiany opony zawsze nakierowujmy uwagę na ich napór.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.